MusikalNet

Den nordiska musikalbloggen

MusikalNet

Huvudmeny

Hoppa till huvudinnehåll
  • Blogg
  • Facebook-flöde
  • Kontakta oss

Inläggsnavigering

← Föregående Nästa →

Från Uppsala till musikalsatir

Postat 25 januari, 2017 av MusikalNet

Från Uppsala till musikalsatir

Han föddes på Akademiska sjukhuset i Uppsala. Nu har Peter Gardiner en huvudroll på Stockholmsscenen Chinateatern i en Sverigepremiär, den satiriska musikalen ”Book of mormons”.

Läs mer om saken här

Relaterade

Det här inlägget postades i Okategoriserade och märktes från, musikal, musikalsatir, Uppsala av MusikalNet. Bokmärk permalänken.

Om MusikalNet

MusikalNet har fyllt många funktioner sedan starten hösten 1998. Artistkatalog och jobbsajt för musikalartister, musikalrecensioner, musikaltips och Skandinaviens största musikalforum! Idag har MusikalNet blivit en musikalblog, öppen för alla att medverka bidra till genom en snabb registrering här på MusikalNet!

RSS Senaste AUDITION på StagePool

  • Pojkar 6-9 år till reklamfilm för ett bostadsföretag (Arvode 6 000 SEK / dag på faktura)
    Rollsättare söker Skådespelare (även Statist) i spelåldern 6-9 år till reklamfilm för ett bostadsföretag i Stockholm (Sverige).
Drivs med WordPress