Äntligen har den premiär! Musikalen ”Maria Magdalena” av Daniel Engström och Daniel Bergström. En nyskriven musikal som gestaltar passionsberättelsen sett ur Maria Magdalenas ögon. Körer och solister från församlingens musikverksamhet under ledning av Anna-Lena Engström. Musikalen ges både lördag 9/10 kl. 15.00 (uruppförande) och söndag 10/10 kl. 15.00. Begränsat antal platser. Biljetter 100 kronor/person, fritt för barn under 12 år. ……………………………………………………………………………………….. Boka din biljett så här: 1. Mejla till nynashamn.forsamling@svenskakyrkan.se Ange det antal biljetter och till vilket datum det gäller samt antal vuxna och antal barn under 12 år du önskar. Det är också viktigt att ditt namn finns med i beställningen. 2. Du får ett svarsmejl som kommer gälla som din biljett/dina biljetter efter full betalning. 3. Betalning sker med Swish 123 459 98 90 Märk betalningen MUSIKALEN. Sker betalning från annat namn än biljettbokarens måste även namnet på biljettbokaren anges. Betalning skall vara församlingen tillhanda inom 5 bankdagar efter bekräftad beställning, inkommer inte betalning förloras rätten till biljetter och de återgår till att vara försäljningsbara. Alternativt kan du betala via Bankgiro 706-9537. Med samma märkning som vid Swishbetalning och inom 5 bankdagar. Kontant betalning kan endast ske på kansliet under ordinarie öppettider: Måndag-torsdag kl. 10:00-12:00. Avbokning av biljett sker till nynashamn.forsamling@svenskakyrkan.se alternativt via telefon 08-520 102 13, utanför telefontid kan meddelande lämnas i röstbrevlådan. Om du som avbeställer biljetter inte är den som bokat måste namnet på biljettbokaren uppges. Återbetalning av insatt belopp hanteras skyndsamt.

Äntligen har den premiär! Musikalen ”Maria Magdalena” av Daniel Engström och Daniel Bergström. En nyskriven musikal som gestaltar passionsberättelsen sett ur Maria Magdalenas ögon. Körer och solister från församlingens musikverksamhet under ledning av Anna-Lena Engström. Musikalen ges både lördag 9/10 kl. 15.00 (uruppförande) och söndag 10/10 kl. 15.00. Begränsat antal platser. Biljetter 100 kronor/person, fritt för barn under 12 år. ……………………………………………………………………………………….. Boka din biljett så här: 1. Mejla till nynashamn.forsamling@svenskakyrkan.se Ange det antal biljetter och till vilket datum det gäller samt antal vuxna och antal barn under 12 år du önskar. Det är också viktigt att ditt namn finns med i beställningen. 2. Du får ett svarsmejl som kommer gälla som din biljett/dina biljetter efter full betalning. 3. Betalning sker med Swish 123 459 98 90 Märk betalningen MUSIKALEN. Sker betalning från annat namn än biljettbokarens måste även namnet på biljettbokaren anges. Betalning skall vara församlingen tillhanda inom 5 bankdagar efter bekräftad beställning, inkommer inte betalning förloras rätten till biljetter och de återgår till att vara försäljningsbara. Alternativt kan du betala via Bankgiro 706-9537. Med samma märkning som vid Swishbetalning och inom 5 bankdagar. Kontant betalning kan endast ske på kansliet under ordinarie öppettider: Måndag-torsdag kl. 10:00-12:00. Avbokning av biljett sker till nynashamn.forsamling@svenskakyrkan.se alternativt via telefon 08-520 102 13, utanför telefontid kan meddelande lämnas i röstbrevlådan. Om du som avbeställer biljetter inte är den som bokat måste namnet på biljettbokaren uppges. Återbetalning av insatt belopp hanteras skyndsamt.